Stosowanie odżywek białkowych w sporcie

Dodane: 28-10-2016 06:12
Stosowanie odżywek białkowych w sporcie białka wegańskie sklep

Różne odżywki dla sportowców

Oferta sklepów z preparatami dla sportowców jest naprawdę imponująca. W ostatnich latach możemy zauważyć znaczący wzrost ilości oferowanych odżywek dla sportowców. Skąd wiedzieć, w jaką odżywkę warto zainwestować? Na pewno warto zapytać o radę pracownika takiego sklepu, który na pewno z przyjemnością udzieli nam wszelkich informacji.

Oczywiście, wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Możemy wybierać zarówno wśród produktów, po które sięga się przed treningiem, jak i pomiędzy tymi, które zażywa się już po wysiłku fizycznym. Odżywki te różnią się nie tylko smakiem czy kolorem, ale przede wszystkim składem. Co więcej, wśród odżywek dla sportowców o tym samym składzie również występują znaczące różnice.


Cytat z Wikipedii o weganizmie. Opis i definicja

Weganizm ? styl życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Weganie dążą jednak do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia.

Weganie rezygnują ze spożywania nie tylko mięsa, ale także produktów, których wytwarzanie wiąże się z eksploatacją zwierząt, takich jak: nabiał (w tym jajka) oraz (zazwyczaj) miód. Weganie nie stosują kosmetyków i nie kupują ubrań powstałych z odzwierzęcych surowców (skóry, futra, wełna, jedwab), nie biorą udziału w rozrywkach, w których wykorzystuje się zwierzęta (polowania, zoo, rodeo, cyrk, oceanarium). Bojkotują także wszelkie produkty testowane na zwierzętach. Zawieszenie przestrzegania tych zasad dopuszczają tylko jeśli byłoby to niezbędne do przetrwania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Weganizm


Odżywki dla sportowców ? ostrożnie!

Zdrowe żywienie dla sportowca powinno uwzględniać także konieczność dostarczania do organizmu odpowiednich substancji, które wspomagają wysiłek fizyczny i poprawiają wydolność ludzkiego ciała. W związku z tym wiele osób uprawiających sport sięga po odżywki dla sportowców. Trzeba jednak pamiętać o rozsądnym korzystaniu z tego rodzaju preparatów.

Jest to spowodowane zwłaszcza tym, że jeśli zdecydujemy się na preparaty nieodpowiednie dla naszej budowy ciała czy dla specyfiki sportu, który uprawiamy, możemy bardzo zawieźć się na uzyskanych efektach. Trzeba zauważyć także, że samo zażywanie preparatów wspomagających na przykład przyrost masy mięśniowej nie sprawi, że nasza muskulatura zadowalająco się zwiększy. Konieczny jest odpowiedni trening, aby uzyskać naprawdę świetne rezultaty.© 2019 http://prekursor.sosnowiec.pl/