Ekologia - o przydomowych oczyszczalniach

ń używających wody - czyli pralek i zmywarek. Ale jeśli przejmujemy się ekologią, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są środk

Dodane: 06-10-2016 08:19
Ekologia - o przydomowych oczyszczalniach Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Kwestia ekologii

Współczesny sprzęt AGD jest całkiem energooszczędny. Dotyczy to także urządzeń używających wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeśli przejmujemy się ekologią, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są środki piorące. Zawierają między innymi fosforany, które powodują rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


Ogród - kosztowna przyjemność?

Zostańmy przy sprawach finansowych. Urządzanie ogrodu to bardzo ciężka praca, na którą mało kto ma chęci i czas. Jednak z poprzedniego wyliczenia wynika, że jeśli marzymy o posiadaniu własnego ogrodu, lub chociażby ogródka, a nie mamy odpowiedniego samozaparcia, to przyjdzie nam za to całkiem dużo zapłacić. Oczywiście kwota jest uzależniona głównie od tego, jak bardzo ten ogród ma być "bezobsługowy". Przecież bez automatycznego systemu nawadniania da się żyć. Bez pięknych, aczkolwiek wymagających, roślinek również. Nie poddawajmy się patrząc na takie wyliczenia, tylko skalkulujmy nasze priorytety. Być może na początek wystarczy nam tylko trawnik i skalniak, a potem dojrzejemy (lub nasze portfele dojrzeją) do czegoś więcej? A może odkryjemy jednak w sobie pasję ogrodnika i poradzimy sobie ze wszystkim samodzielnie? W końcu internet jest pełny łatwo dostępnych informacji, nie trzeba być specjalistą, wystarczy poświęcić trochę czasu na zdobycie wiedzy. No i taki własnoręcznie zaaranżowany ogród na pewno da nam większą satysfakcję.


Może mały remont?

Czasem przyda nam się odnowienie swojego miejsca zamieszkania. Mieszkanie czy dom z upływem lat zaczynają tracić swoje barwy, odpadają tynki czy na ścianach pojawiają się plamy po różnych substancjach ? to zupełnie normalne. Ponowne otynkowanie i pomalowanie nie tylko pozwoli pozbyć się tych wszystkich defektów, ale także wleje nieco nowego życia. Jeżeli nie mamy pomysłu na to, jakie kolory odmienią nasze wnętrza w efektowny sposób, to warto się z kimś skonsultować. Mogą to być znajomi, którzy też niedawno przeprowadzali remont, ale nie zaszkodzi zaciągnięcie opinii projektanta wnętrz ? szczególnie, jeżeli nasze pokoje pełnią nadzwyczaj reprezentatywne funkcje związane z pracą. Mądry dobór farb i tynków pozwala odmienić swoje domostwo nie do poznania. Przez pewien czas będziemy może nawet odczuwać satysfakcję za każdym razem przekraczając progi poprawionych po latach murów. Duma z tego, w jaki sposób mieszkamy to nic złego ? więc ją sobie po prostu zafundujmy.© 2019 http://prekursor.sosnowiec.pl/